Dalaman – Kaş Transferinde, Dalaman havalimanından çıkınca, önce Dalaman şehir merkezinden geçip, Muğla – Fethiye Çevre Yoluna çıkıyoruz. 2 Dakika süren küçük bir tünelden , Göcek Tünelinden geçiyoruz. Göcek tünel geçisi sadece nakit olarak yapıldığından gişelerde bazen kuyruk olabiliyor. Tünel çıkışından hemen sonra Göcek’ten geçiş yapıp Göceği yukarıdan görme fırsatı da buluyoruz.

Sonrasında güzel plajları olan Fethiye’nin İnlice mahallesinden, manzarası ve eşsiz güzelliği olan Günlük koyu ve Katrancı Koyundan geçip Fethiye’ye ulaşıyoruz. Fethiye’nin trafiğine girmeden çevre yoldan geçip yolun yarısını tamamlamış oluyoruz.

Burada yüzme havuzu ve yeşil bahçesi olan Benzin İstasyonunda “dinlenme tesisinde” küçük bir mola veriyoruz. Molanın ardından köylerden geçip burada tarlaları, bahçeleri, seraları, köy hayvanlarını ve daha bir sürü güzellikleri görerek yolumuza devam ediyoruz.

Kaş’a 30 km kala Kaş’ın mahallesi olan deniz ve manzaranın buluştuğu villa turizminin daha çok yaygın olduğu Kalkan‘dan geçiyoruz. Kalkandan sonra Kaputaş plajının üstünden bir bakış atıyoruz. Full HD deniz-doğa manzaralı bol virajlı yollardan geçip yolculuğumuzun sonu olan Kaş’a ulaşıyoruz.

Bu muazzam yolculuk 160 km olup 2:30 saat sürmektedir.